27 sierpnia 2020

Zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą trawie przetrwać zimę.

Przepis na trawnik

Jesienią oprócz starannego zabezpieczenia roślin wrażliwych na mróz, obfitego podlewania rododendronów czy wykopania dalii i mieczyków warto pamiętać  o pielęgnacji trawnika.Dzięki kilku prostym zabiegom wiosną nadal będzie soczyście zielony i gęsty.

 

Słupek rtęci z dnia na dzień opada, a zielona darń zaczyna pokrywać malowniczy złocisty dywan. Jednak zalegające  pod koronami drzew liście nie wpływają korzystnie na trawnik. Ograniczają bowiem dopływ powietrza i światła, szczególnie w sytuacji gdy pozostawiamy je na zimę. Wilgotne i sprasowane po ciężarem śniegu liście, przygniatają źdźbła traw, powodują ich gnicie a ponadto sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych.

Liście najlepiej usuwać regularnie, na wypadek gdyby zaskoczyła nas zima. Jeżeli w ogrodzie mamy dużo drzew i rozległy trawnik, warto zainwestować w dmuchawę albo odkurzacz do liści z możliwością rozdrabniani. Dzięki takim urządzenia nie tylko zmiejszymy objętość zebranego materiału, ale także rozwiążemy problem jego kompostowania. Pamiętajmy jednak by składować liście warstwowo, najlepiej przemiennie z gałązkami

Powrót do listy
Oferta

Stworzymy ogród
Twoich marzeń.